Barcode: 7024850016182
Pepperskinke
by Nordfjord
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
keyhole
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 97.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Renskåret skinke av svin* (79 %), vann, pepper (1, %), salt, surhetsregulerende middel (kaliumlaktat og kaliumacetat), stabilisator (trifosfat og karragenan), vegetabilsk stivelse (potet), dekstrose (mais), vegetabilsk fiber (potet), antioksidant (natriumerytorbat), sukker og konserveringsmiddel (natriumnitritt). “Opprinnelse: Norge
Additives
e250
e261
e326
e407
e451
Related Products in Meats And Their Products
Fleischbällchen ungarische Art
D NOVA 4
Garlic and Pepper Tender Chicken Breast
CP Delight
A NOVA 4 Eco-Score E
Ailes de piylet BBQ douces
St Hubert
B NOVA 4 Eco-Score E
makkara
Atria
NOVA 4
ข้าวผัดกะเพราหมู
อีซี่ช้อยส์,ezychoice,7-11,ซีพี,cp,cpram
C NOVA 4
Chicken Drum Fillets
Ashfields
A Eco-Score D
No Man's Land Beef Jerky
No Man's Land
D NOVA 4
Oven roasted white turkey
Kraft Heinz
NOVA 3 Eco-Score E
SPANISH SERRANO HAM
SPECIALLY SELECTED
NOVA 3
Bacon Urkabe
D NOVA 4
Apple Maple Chicken Breakfast Sausage
al fresco
D NOVA 4
Corn Dogs
Bremer
E NOVA 4