Barcode: 8710482533126
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 427.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 4.7 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 5.2 g |
Ingredients
Tarwebloem, 27% pindakaas (78% geroosterde pinda's, tarwebloem, natuurlijk aroma (bevat melk en selderij), emulgator (sojalecithine), zout), zout, emulgator (sojalecithine), zuurteregelaar (E524), tarwemoutmeel, ui-extract.
Allergens
celery
gluten
milk
soybeans
Additives
e524
Related Products in Snacks
Fruit chews candy party size resealable
E NOVA 4
Life savers butter rum hard candy
Lifesavers
E NOVA 4
Wint-o-green sharing size
Wrigley Confectionery, Wrigley
E NOVA 4
Life savers fruit variety hard candy
Lifesavers
C NOVA 4
Strawberry & cherry heart shaped jellybeans
E NOVA 4
Lifesavers Mints
Lifesavers
E NOVA 4
Life savers wild cherry hard candy
E NOVA 4
Original strawberry
E NOVA 4
Gummies flavors candy
Lifesavers
E NOVA 4
Strawberry all pink fruit chews
E NOVA 4
Pep o mint mints, pep o mint
E NOVA 4
Lifesavers
Lifesavers
C NOVA 4