Barcode: 0069000002612
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | — |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, Sugars (sugar/glucose - fructose), Phosphoric acid, Caffeine, Citric acid, Caramel Natural flavour. Ingrédients: Eau gazéifiée, Sucres (sucre/glucose - fructose), Acide phosphorique, Caféine, Acide citrique, Caramel, Arôme naturel. SUMER INFORMATION/RENSEIGNEMENTS: 1-800-433-2652. TERED TRADEMARKS OF PEPSICO, INC. USED UNDER LICENCE./PEPSI, PEPSI-COLA ET LE GLOBE CANADA ULC, MISSISSAUGA, ON L4W OG2. PEPSI, PEPSI-COLA AND THE PEPSI GLOBE ARE SONT DES MARQUES DÉPOSÉES DE PEPSICO, INC. UTILISÉES SOUS LICENCE PROUDLY BOTTLED IN CANADA EMBOUTEILLE AVEC FIERTE AU CANADA
Additives
e330
e338
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Orange Electrolyte Beverage
Electrolit
D NOVA 4
Aloe vera drink
By Well
C NOVA 4
Strawberry-Kiwi Electrolyte Beverage
Electrolit
C NOVA 4
Core power
Fairlife
B NOVA 4
Fruit Punch Electrolyte Beverage
Electrolit
D NOVA 4
Lemon Breeze Zero Sugar Electrolyte Beverage
Electrolit
C NOVA 4
Purified water
Wellesley Farms
B NOVA 1
Blue Raspberry Electrolyte Beverage
Electrolit
D NOVA 4
Strawberry Kiwi Caffeinated Energy Drink
Grizzly
C NOVA 4
New electrolit z orange mandarine crv bottle
Electrolit
C
immune+
Emergen-c
C NOVA 4
Elements Coconut Water
The Elements
B NOVA 1