Barcode: 0069000009840
Pepsi
by Pepsi
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
natural flavors
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, GLUCOSE-FRUCTOSE AND/OR SUGAR, CARAMEL COLOUR, PHOSPHORIC ACID, CAFFEINE, CITRIC ACID, NATURAL FLAVOUR.
Additives
e150c
e175
e330
e338
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
fuze Tea Peach Hibiscus
FuzeTea
D NOVA 4
Double Shot Espresso Milk
Mr.Brown
D NOVA 4
yaourt à boire
petits lutins
E NOVA 4 Eco-Score C
STARBUCKS Spécialités instantanées en stick - Caramel
Latte, Starbucks
D NOVA 4
Orzoro - Orzo e caffè solubile
Nestlé
NOVA 4
American Ginger Ale
Schweppes
E NOVA 4
Chocolate 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Milk
fairlife
E NOVA 4 Eco-Score D
Espresso Mocha
Black Rifle Coffee Company
C NOVA 4
UP&GO PROTEIN ENERGIZE CHOC HIT FLAVOUR
Sanitarium
E NOVA 4 Eco-Score C
Banania Cacao Intense Édition limitée salon de thé
Banania
NOVA 4
Vanilleyoghurt
Breaker,Melkunie
E NOVA 4 Eco-Score E
Original Lemon Flavour
Solo
C NOVA 4