Barcode: 4062139001644
Pepsi light
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
contains a source of phenylalanine
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Kohlensäure, Farbstoff E 150d, Säuerungsmittel Phosphorsäure und Citronensäure, Süßungsmittel Aspartam und Acesulfam K, Konservierungsstoff Natriumbenzoat, Aroma Koffein, Aroma. enthält eine Phenylalaninqueile
Additives
e150d
e211
e290
e330
e338
e950
e951
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Bière sans Alcool
Heineken
B NOVA 4 Eco-Score C
JUS d' ORANGE MANDARINE à base de concentré
Carrefour
C NOVA 1
High-pro Кокос-миндаль
Exponenta
NOVA 4
Donut Shop
Great Value
NOVA 4
pur Jus d'orange Bio
Rik & Rok,Auchan, Auchan Bio
C NOVA 1 Eco-Score C
You Eistee Pfirsich
C Eco-Score B
Coca-Cola Zero Sugar Zero Calorie Cola, 67.6 fl oz
Coca-Cola,Coke
C NOVA 4
Iso Blaster Pure Hydrate
Tiger
D NOVA 4
Tropical Punch
OLIPOP
B
Dirtea Wet Peach
Dirtea
NOVA 4 Eco-Score B
Pomelo Pink Lemonade
Synergy
E NOVA 3 Eco-Score B
Gold Standard 100% Whey
Optimum Nutrition
NOVA 4