Barcode: 4060800304803
Pepsi max 0 caffeine
by Pepsi
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
carbonated water, colour (caramel e150d), sweeteners (aspartame, acesulfame k), acids (phosphoric acil cric acid), acidity regulator (sodium citrate), flavourings contains a source of phenylalanine, caution: pressurised container, handle with care, open by hand,
Additives
e150d
e331
e950
e951
Related Products in Beverages
Cola
eco+
C NOVA 4
Pur jus 4 agrumes
ECO+
C NOVA 1
Fontaine à yaourt à la vanille Bourbon
YOgourmand
E NOVA 4
Yaourt à boire aux mangues mixées YOgourmand
YOgourmand
E NOVA 4
Cola Zéro
Eco+
C NOVA 4
Sirop de menthe
Eco+
NOVA 4
Thé glacé saveur pêche
Eco+
C NOVA 4
Sirop de Pêche
Eco+
NOVA 4
Sirop de citron
E-Leclerc, Eco +
NOVA 4
Eau pétillante
Eco +
A NOVA 4
Yaourt à boire aux fraises mixées
YOgourmand
E NOVA 4
Préparation au cacao maigre
Eco+
NOVA 4