Barcode: 4060800309167
Pepsi Max Caffeine Free
by Pepsi Max
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
contains a source of phenylalanine
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
carbonated water, colour (e150d), sweeteners (aspartame, acesulfame k), acids (phosphoric acid, citric acid), acidity regulator (sodium citrate), flavourings, contains a source of phenylalanine, caution: pressurised container, handle with care,
Additives
e150d
e330
e331
e338
e950
e951
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Cindor mocha
Cindor,La Serenisima
D NOVA 4
Leche De Almendras Vainilla Sin Azúcar
Silk
C NOVA 4
Pepsi sabor intenso, sin azúcar
Pepsi
C NOVA 4
Silk almendra sabor chocolate
Silk,Danone
E NOVA 4
7up
7up, PepsiCo
E NOVA 4
Chocolate líquido
La Serenísima
E NOVA 4
Twist
Pepsi
C NOVA 4
Silk almendra
Silk
C NOVA 4
Starbucks, Nitro Cold Brew, Grande
Starbucks
B
Mate
cruz de malta
NOVA 1
Twist Black
Pepsi
C NOVA 4
7up sin azucares
7up
C NOVA 4