Barcode: 87170146
Pepsi max can 330ml
by Pepsi
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
contains a source of phenylalanine
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
carbonated water, colour (caramel e150d), sweeteners (aspartame, acesulfame k), acids (phosphoric acid, citric acid), flavourings (including caffeine), preservative (potassium sorbate),
Additives
e150d
e202
e330
e338
e950
e951
Related Products in Beverages
Organic half & half lemonade tea, lemonade tea
D NOVA 4
Meyer lemon syrup
Meyer
NOVA 3
Soo Jeong Gwa, Sweet Cinnamon
Paldo,Paldo Co. Ltd
E NOVA 3
Paldo, pororo milk, milk
Paldo
E NOVA 4
Shikhye Rice Punch
Paldo
D NOVA 3
Paldo Aloe
Paldo
E NOVA 4
Semisweet texas honey green tea, texas honey
C NOVA 4
Organic peach unsweet tea, peach
B NOVA 4
Organic semisweet tea, lemon
C NOVA 4
Kombucha cozmic coconut chai
B
Super ginger turmeric tonic
C
Lemon unsweet tea, lemon
B NOVA 4