Barcode: 3301591004239
Pom&O
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
no added sugar
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 7.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de pomme 70%, eau, gaz carbonique
Additives
e290
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Cadbury Chocolate Drink Cocoa
Cadbury
Milka Slurp Solubile GR. 450
Milka
Bournvita
cadbury
NOVA 4
Cadbury Chocolate Drink
Cadbury
E NOVA 4
Cadbury Wispa Chocolate Drink
E NOVA 4
Limonada
Clight
NOVA 4
Marabou
Marabou
NOVA 4
hot chocolate
Cadbury
NOVA 3
Cadbury Chocolate Drink
Cadbury
NOVA 4
Cadbury Hot Chocolate
Mondelez International,Mondelez,Cadbury
NOVA 4
Bournvita
Cadbury
NOVA 4
Instant Hot Chocolate
Cadbury
NOVA 4