Barcode: 3760017390033
Pom Orange
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.8 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de pomme bio, jus d'orange bio.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Plant Based Large Slices
Cathedral City
E NOVA 4
Spring Onion & Cracked Black Pepper Alternative to Soft Cheese
Cathedral City
D NOVA 4
Lightly salted
walkers
C NOVA 3
Dairy free slices
E NOVA 4
Cathedral vegan cheese
cathedral city. vegan
E NOVA 4
utterly butterly lightly
Utterly Butterly
D NOVA 4
The no egg egg
Crackd
A NOVA 4
Extra Mature Cheddar Flavour
Cathedral City
E NOVA 4
Plant Based Mature Cheddar Flavour, vegan cheese
Cathedral City
E NOVA 4
Delightfully creamy BLOCk
Vitalite
E NOVA 4
Cornflour
Green's
C NOVA 2
The no-egg egg
crackd
B NOVA 4