Barcode: 3760043800469
Pom'peche
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
no added sugar
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.7 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pur jus de pomme bio*, pur jus de pèche concentré* *produits issus de l'agriculture biologique certifié par ECOCERT SAS F 32600
Related Products in Frozen Foods
T&j sausage kitchen, chicken strips
T&J Sausage Kitchen
D NOVA 4
Seasoned chicken boneless skinless drum & thigh fillet
Carne De Theresa
B NOVA 4
Fritto Misto
Pelizza
D NOVA 4
Lasagna cavolo nero e ricotta di bufala
Bofrost
C NOVA 3
Kroger, smoked turkey drums
Kroger
A NOVA 3
Original Classic Boneless Strips Mega Meats, Original Classic
D NOVA 4
Käsesuppe
K.-W. Krümmel GmbH
C NOVA 4
Tagliatelle au saumon
Bofrost
C NOVA 4
Chicken zoo
Bofrost
C
Boneless Ribeye Steak
Members Mark
A
Ricotta & Spinach Tortelloni Organic With Basil Pesto, Ricotta & Spinach Tortelloni
C NOVA 4
Saumon Farci
Picard
A NOVA 4