Barcode: 10194313
pom'potes
by materne
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 11.5 g |
| of which sugars | 10.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pomme 84,8 % (purée et purée concentrée), ananas 15,0 %, arome naturel, jus de citron concentre (si nécessaire pour réguler l'acidite), antioxydant: acide ascorbique. Sans gluten.
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ovinhos de amendoim sabor barbecue
Elma Chips
D NOVA 4
Manteiga E Margarina Com Sal Extra Cremosa Leco Pote 200g
LECO
D NOVA 2
Margarina Cremosa Sem Sal Qualy Pote 500G
Qualy
D NOVA 4
Margarina Com Sal Qualy Aéra Pote 500g
QUALY
D NOVA 4
batata rustica sal marinho
Lay's
C NOVA 3
Qualy blue
Sadia
D NOVA 4
Cremosa com sal
Qualy
NOVA 4
Batata Lays Clássica 70 g
Lays
D NOVA 3
delixe
Sadia
E NOVA 4
Qualy cremosa com sal
Qualy
NOVA 4
Light 0% Lactose
Qualy,Brf
D NOVA 4
Margarina Cremosa Com Sal Qualy Pote 1kg Embalagem Econômica
Qualy
D NOVA 4