Barcode: 3250392356903
Pom'rotissoire
by Bouton d'Or
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 149.0 kcal |
| Fat | 6.2 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 19.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Pomme de terre préfrite 87,4 % (pomme de terre, huile de tournesol, dextrose de blé), eau, arôme naturel, beurre doux (dont _lait_) 2 %, huile de tournesol 2 %, ail en poudre 0,3 %, thym 0,3 %.
Allergens
milk
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Almondmilk Organic Vanilla
Sprouts, Sprouts Farmers Market
D NOVA 4 Eco-Score B
coconut MALK organic unsweetened
MALK Organics
C NOVA 3 Eco-Score A
Granola épeautre & avoine soufflé
Delhaize
B NOVA 4 Eco-Score C
Granola 4 noix
Delhaize
C NOVA 4 Eco-Score C
oat mALK Organic Original
MALK Organics LLC
C NOVA 3
Muesli fruits & fruits à coque
Delhaize
C NOVA 4 Eco-Score C
British Beans In Tomato Sauce
Heinz
A NOVA 4 Eco-Score A
Organic Vanilla Oat Malk
MALK Organics LLC
B NOVA 3 Eco-Score C
ORGANIC UNSWEETENED ORIGINAL ALMOND
SPROUTS FARMERS MARKET
NOVA 4 Eco-Score B
Almondmilk Organic Original
Sprouts, Sprouts Farmers Market
NOVA 4 Eco-Score B
Doux Plaisir - Potiron et Kiri
Liebig
C NOVA 4 Eco-Score A
Piadina Romagnola Riminese all'olio extravergine d'oliva
Italiamo
C NOVA 3