Barcode: 3250391303908
Pom'salardaises
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
transforme en belgique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 182.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 19.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
de terre préfrites 84,6% (pommes de terre, huile de dextrose de blé), graisse de canard ail persil à coquesetcéleri 4%, sel,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Shelby's grove, pear halves in pear juice, lite
Shelby's Grove
A NOVA 1
Premium gourmet arborio rice
Rienzi
B NOVA 1
PASSION FRUIT GRANOLA with Dried Raspberries
TRADER JOE'S
C NOVA 3
Organic Spaghetti alla Chitarra Pasta
Trader Joe's
A NOVA 1
Organic Farfalle Rigate Pasta
Trader Joe’s
A NOVA 1
Shelby's grove, barlett pear halves in heavy syrup
Shelby's Grove
C NOVA 4
Rienzi, selected italian peeled plum tomatoes with basil
Rienzi
A NOVA 1
Gnocchi with Potato
Rienzi
C NOVA 4
Poland spring, nature's blend spring water & real juice, grape
C NOVA 4
Sparkling Apple Drink
Cadur Trading Corporation
E NOVA 4
Rienzi, fresh mini gnocchi with potato
Rienzi
B NOVA 4
Poland spring, nature's blends, spring water & real jice, mango peach
C NOVA 4