Barcode: 4017100722004
Pom Sticks
by Lorenz
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
sustainable
sustainable palm oil
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 519.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 4.8 g |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
potatoes, palm oil*, salt, paprika powder, onion powder, cheese powder, sweet whey powder, sugar, spices, tomato powder, flavouring (contains milk products), smoke flavouring, yeast extract powder, colours: paprika extract, may contain gluten,
Additives
e160c
Related Products in Snacks
Weiße Schokolade Mohn
DmBio
E NOVA 3
DM Bio Nougat Schokolade
DmBio
E NOVA 3
Bio dinkel-apfel kekse
Babylove
D NOVA 3
Vollmilch Schokolade
DmBio
E
Halsbonbons Holunderblüte-Johannisbeere
Das gesunde Plus
B NOVA 4
Vollmilch Schokolade Haselnuss
DmBio
E NOVA 3
Bio Dinkel-Butter-Kekse
DM
D NOVA 4
Weiße Schokolade Kokos, Mango & Maracuja
DmBio
E NOVA 3
Dinkel Waffeln Natur
DmBio
A NOVA 3
Feine Bitter Schokolade
DmBio
E NOVA 3
Organic filled creamy milk chocolate
Meybona
E NOVA 4
Dinkel Cracker
DmBio
C NOVA 3