Barcode: 8606011030498
Pomaranča
by Bakina Tajna
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
slovenia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 235.0 kcal |
| Fat | — |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | — |
Ingredients
Pomaranča (52%), sladkor, zgoščeni limonin sok, želirno sredstvo: pektin. Izdelano iz 67 g sadja na 100 g končnega izdelka.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Flocons 5 céréales
Auchan Bio,Auchan
A NOVA 1
Muesli croustillant quinoa chocolat
Auchan, Auchan Bio
D NOVA 3
Muesli croustillant fruits secsRaisins, Figues, Noix de coco, Bananes, Amandes, Abricots, Noisettes
Auchan Bio
D NOVA 3
Flocons d'Avoine
AUCHAN, Auchan Bio
A NOVA 3
Muesli croustillant chocolat
Auchan, Auchan Bio
C NOVA 3
Muesli fruits rouges
Auchan Bio
C NOVA 3
Pétales chocolat BIO
Auchan, Auchan Bio
B NOVA 4
Muesli croustillant graines Courge, Tournesol
Auchan, Auchan Bio
C NOVA 3
Muesli fruits et baies
Auchan Bio
A NOVA 3
Muesli Fruits et NoixRaisins, Noisettes, Noix de coco
Auchan Bio
B NOVA 3
Boules Miel
Auchan, Auchan Bio
C NOVA 3
Fourres choco lait
Auchan,Auchan Bio
C NOVA 4