Barcode: 7802575353054
Pomarola Natural
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
bolivia, chile, cuba, dominican republic, ecuador, france, honduras, nicaragua, paraguay
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 7.5 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
AGUA, CONCENTRADO DE TOMATES, SAL, SORBATO DE POTASIO, BENZOATO DE SODIO.
Additives
e202
e211
Related Products in Condiments
Hickory And Brown Sugar Barbecue Sauce
Sweet Baby Ray's
E NOVA 4 Eco-Score B
Amora Sauce Samouraï 255g
Amora
D NOVA 4 Eco-Score D
2 TOFFEE MERINGUES
M&S
NOVA 2
Mayonnaise allégée *
Auchan
C NOVA 4 Eco-Score D
PREMIUM SOY SAUCE
LEE KUM KEE
E NOVA 3 Eco-Score A
Bb sauce chipotle pineapple
Kinder’s
E NOVA 4 Eco-Score B
Mang Tomas All-Around Sarsa Lechon Style Sauce
Mang Tomas
D NOVA 4
Pesto
Cucina
D NOVA 4 Eco-Score D
Sauce crudités fines herbes allégée en matières grasses*
Auchan
D NOVA 4 Eco-Score D
Medium Salsa Roja
Casa Sanchez
B NOVA 3
Sauce aux champignons
Thiriet
D NOVA 4 Eco-Score C
Recette d'asiesauce nuoc mam
Auchan
E NOVA 3 Eco-Score A