Barcode: 4008007017799
Pombears Original
by pom-bear
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
spain, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 507.0 kcal |
| Fat | 26.5 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 62.4 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
dried potato, sunflower oil (25%), maize starch, potato starch, maize dextrin, sugar, salt, yeast extract, emulsifier mono-and diglycerides of fatty acids, paprika powder, average values energy fat of which saturates 1 serving per pack
Additives
e1400
e471
Related Products in Snacks
Müsli Riegel Schoko-Banane
Granola
D NOVA 4
Brioche tranchée
Maître Jean Pierre
D NOVA 4
Truffes fantaisies
favorina
E NOVA 4
RAW tyčinka kokos a marakuja
Alesto,Lidl
E
RAW Coconut & Cocoa
Alesto
D NOVA 3
Raw tyčinka s datlemi, kakaovými boby a kakaem
Alesto
D NOVA 3
Nacho Cheese & Bean Snack El Tequito 250 G
El Tequito
D NOVA 4
Expressions Gourmandes
Favorina
E NOVA 4
Les pralinés
FAVORINA
E NOVA 4
Boules Praliné
E NOVA 4
Croquant aux noisettes
Belbake
E
Papillotes avec pétards
Favorina
E NOVA 4