Barcode: 42402428
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.9 g |
| of which sugars | 7.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Wasser, Zucker, Granatapfelsaft aus Granatapfelsaftkonzentrat (0,5 %), Tee-Extrakt, Säuerungsmittel Citronensäure, schwarzes Karottensaftkonzentrat, Aroma, Antioxidationsmittel Ascorbinsäure
Additives
e300
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
White Grapefruit Juice
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
C NOVA 4
Energy rush
C NOVA 4
Light lemonade
Essential Everyday
NOVA 4
Lemon Juice
Concord Foods
B NOVA 3
Lemonade From Concentrate
Essential everyday
E NOVA 4
Papaya Nectar Juice, Papaya
Goya
E NOVA 4
Freezable fun pops
Essential Everyday
E NOVA 4
Cranberry 100% juice blend
NOVA 4
Natural Spring Water
Culinaria
B NOVA 1
Assorted Flavors Happy Drinks, Assorted
Schnucks
C NOVA 4
Black Cherry Caffeine Free Sparkling Water Beverage, Black Cherry
Schnucks
C NOVA 4
Lime juice
Italia Garden
B NOVA 1