Barcode: 0077890393871
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 84.0 g |
| of which sugars | 32.0 g |
| Fiber | 12.0 g |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pomegranate arils, sugar, citric acid, pomegranate juice concentrate, natural flavors, lemon juice concentrate, sunflower oil.
Additives
e330
Related Products in Snacks
Rita's Pure Earth Organics, Organic Raw Mixed Nuts
Sagsveen & Sagsveen Food Brokers Ltd.
C NOVA 1
Rita's pure earth organics, cashews roasted no salt
Rita's Pure Earth Organics
D
Rita's Pure Earth Organics, Organic Pecans
Sagsveen & Sagsveen Food Brokers Ltd.
C NOVA 1
Milk Chocolate Cranberries
Robert's Gourmet
E NOVA 4
Top Country Farms, Oatmeal Soft Cookies
Top Country Farms Inc.
E NOVA 4
Turkish Apricots
Joseph Xavier Fine Foods
C NOVA 3
Bisquets integrales con chispas sabor chocolate
La Integral
E NOVA 4
Jumbo assorted fruit slices
NOVA 4
Joseph xavier fine foods, honey roasted sesame stix
E NOVA 4
Rueditas
La Integral
D NOVA 4
Veggie Sticks
Paldo
E NOVA 3
Elizabeth's naturals, raw macadamia nuts
D NOVA 1