Barcode: 0897671002040
Pomegranate arils
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 18.8 g |
| of which sugars | 14.1 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pomegranate arils (seeds).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hand Cooked Crips - The Story of When the Cheese Met the Moon
Ten Acre
D NOVA 4
Hand Cooked Crisps - When Bombay Got Spicy
Ten Acre
C NOVA 4
Dairy free
Actimel,Danone
C NOVA 4
Organic Soya Milk unsweetened
Plenish
B NOVA 1
Plenish barista oat
Plenish
C NOVA 3
Plenish Organic Hazelnut Dairy Free Milk Alternative
PLENISH
A
Organic Oat drink
Plenish
C NOVA 3
Hand Cooked Crisps
Ten Acre
D NOVA 4
Ten Acre Crisps When Bombay Got Spicy
Ten acre
C NOVA 4
Coconut milk
Plenish
C NOVA 3
Plenish Organic Cashew Dairy Free Milk Alternative
Plenish
B NOVA 3
Chips How chiken soup saved the day
Ten Acre
D NOVA 4