Pomegranate Berry
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Xylitol, natural pomegranate flavor, organic stevia extract (stevia rebaudiana) (leaf), citric acid, natural raspberry flavor, malic acid, natural beet powder, phytofruit blend [organic juice blend powder (organic raspberry, organic cranberry, organic strawberry, organic carrot, organic blackberry, organic blueberry, organic pomegranate, organic acai, organic cherry, organic watermelon), goji berry, grape seed extract (vitis vinifera), green tea extract (camellia sinensis) (leaf)], natural cranberry flavor, natural raspberry juice powder, natural grapeskin powder, silica, ascorbic acid (vitamin c), natural lome flavor, d-alpha tocopheryl acetate (vitamin e), pantothenic acid, retinyl palmitate (vitamin a), niacinamide (niacin), ergocalciferol (vitamin d), pyridoxine hcl (vitamin b-6), thiamin hcl (thiamin), riboflavin, folic acid (folate) and cyanocobalamin (vitamin b-12).
Additives
Related Products in Beverages
Kroger, chocolate milk mix, chocolate
Kroger
Kroger, dutch hot cocoa mix, milk chocolate
Kroger, The Kroger Co.
Dutch Hot Cocoa Mix, Milk Chocolate
Kroger
Seltzer water
Seltzer water
Mini marshmallows milk chocolate dutch hot cocoa mix
Kroger
Seltzer water
Lemon lime flavored seltzer water
Seltzer water
The Kroger Co.
Kroger, dutch hot cocoa mix, milk chocolate
Kroger
Kroger, lite spiced cider instant drink mix
Kroger
Kroger, fat free dutch hot cocoa mix, milk chocolate
Kroger