Barcode: 0657622721006
Pomegranate Blue
by Honest Ade
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
kosher
usda organic
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
FILTERED WATER, ORGANIC CANE SUGAR, ORGANIC POMEGRANATE JUICE FROM CONCENTRATE, ORGANIC CONCORD GRAPE JUICE FROM CONCENTRATE, ORGANIC WHITE GRAPE JUICE FROM CONCENTRATE, ORGANIC BLUEBERRY JUICE FROM CONCENTRATE, ORGANIC NATURAL FLAVOR, ASCORBIC ACID (VITAMIN C), NATURAL FLAVOR, VEGETABLE AND FRUIT JUICE (FOR COLOR), TARTARIC ACID.
Additives
e334
Related Products in Beverages
Strawberry Peach Kombucha
nexba
C NOVA 4
Que cola
Coles
E NOVA 4
Passionfruiy activated kombucha
MOJO
C NOVA 3
Watermelon and cucumber water
Nexba
C NOVA 4
WIFORDS MWTR L&F TAH LME 1L
Waterfords
C NOVA 4
viva cordial
Viva
Crush passion
Tru Blu
E NOVA 4
Lite and fruity
Waterfords
B
Mixed berry kombucha
nexba
B NOVA 4
Superbooch green gut guru
MOJO
D NOVA 3
lido lemonade
Try Blu
NOVA 4
Kombucha Apple Pear And Ginger
Nexba
B NOVA 4