Barcode: 0041755008224
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.8 g |
| of which sugars | 13.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% fruit juice from pear, apple, pomegranate, blueberry and aronia berry juices (filtered water, juice concentrates), citric acid, natural flavors, vitamin e acetate and vitamin a palmitate.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Royal Gala Apples
Ocado
A NOVA 1
Six Seed Bread Flour
Wessex Mill
A NOVA 1
self-raising flour
Wessex Mill
A NOVA 1
Mixed grain flour
A NOVA 1
Classic Crispy
Florette
A
Frozen Raspberries
The Berry Collective
NOVA 1
Bake at home white baguettes
Ocado
C NOVA 4
Beetroot
Florette
A NOVA 1
Wessex Mill Strong White Bread Flour
Wessex Mill
NOVA 1
Italian Tomato Púree
Ocado
A NOVA 1
Wessex Cobbler Bread Flour
Wessex Mill
A NOVA 1
Houmous
Ocado
C NOVA 3