Barcode: 0739510001060
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, sugar, natural flavor, citric acid, ascorbic acid (vitamin c), potassium citrate, calcium lactate, cochineal (color), taurine, purified stevia leaf extract, niacinamide (vitamin b3), calcium pantothenate (vitamin b5), panax ginseng root extract, elderberry juice concentrate (color), pyridoxine hydrochloride (vitamin b6), cyanocobalamin (vitamin b12).
Additives
e330
e960
Related Products in Beverages
Sodastream Mojito
Sodastream
D NOVA 4
Mango- en Guavesmaak
Tasting Good
C NOVA 4
Sodastream pepsi
Pepsi, Sodastream
NOVA 4
Mountain Dew
Sodastream norway
D NOVA 4
Concentré 500 ML - Saveur Coco Mangue - Sodastream
Sodastream
C NOVA 4
Framboos-granaatappel
Tasting Good
NOVA 4
M/4 Fruits
Limeau
E NOVA 4
Kit Sport De 2 Concentrés 500 ML - Pré & Post Workout - Sodastream
Sodastream
C NOVA 4
Pear.Blue Berry.
Brave Resistance
B NOVA 1
Kruidvat Poids Idéal Repas Shake Chocolat
Repas Shake
E NOVA 4
Energy drink
Albert Heijn,Refresco
NOVA 4
Raw lemonade
Albert Heijn
C NOVA 3