Barcode: 0068437101332
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 19.6 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 58.9 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Dark chocolate [sugar; chocolate; cocoa butter; cocoa processed with alkali; milk fat; lecithin (soy); milk; salt; natural vanilla flavor]; sugar; corn syrup; maltodextrin; deionized apple juice concentrate; pomegranate juice concentrate; apple juice concentrate; natural flavor; cranberry juice concentrate; pectin; malic acid; canola oil; baking soda; sodium citrate; lemon juice concentrate; ascorbic acid; citric acid; confectioner's glaze.
Allergens
milk
soybeans
Additives
e296
e300
e322
e322i
e330
e331
e440
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Beef Jerky
Tillamook Country Smoker Inc
E NOVA 4
Old Fashioned All Natural Beef Jerky
Tillamook Country Smoker
E NOVA 4
Tillamook country smoker, teryyaki beef jerky
Tillamook, Tillamook Country Smoker Inc
E NOVA 4
Honey glazed beef jerky
E NOVA 4
J. higgs, classic crackers, wheat
J. Higgs
D NOVA 4
Beef Jerky
Tillamook Country Smoker
E NOVA 3
Wood smoked beef jerky
Tillmook Country Smoker Inc.
E NOVA 4
Tillamook country smoker, beef stick
Tillamook, Tillamook Country Smoker Inc
E NOVA 4
Flavor Snack Stick, Jalapeno Pepper
Tillamook, Tillamook Country Smoker
E NOVA 4
Beef Jerky
Tillamook Country Smoker Inc.
E NOVA 3
Peppered Beef Jerky
Tillamook Country Smoker Inc
E NOVA 4
Zero sugar black pepper beef jerky, black pepper
E NOVA 4