Barcode: 8902080011612
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 11.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | — |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
water, sugar, ';concentrated fruit juices [concentrated pomegranate juice ('3.4%), concentrated apple juice (1.1%), concentrated red grape juice (0.7%), concentrated aronia berry juice], acidity regulator (330), iodised salt, stabilizers (466, 440), sweetener (960). contains added flavour (natural and nature identical flavouring substances).
Additives
e330
e440
e466
e960
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mushrooms pieces & stems
Giorgio
A NOVA 3
Whole sliced mushrooms
A NOVA 3
Organic sliced mushrooms
Giorgio
A NOVA 3
Diced medley mushrooms
A NOVA 3
Chunky portabella mushrooms
Giorgio
A NOVA 3
Lehigh Valley Dairy Farms, Juice, Orange
Dean Foods Company
C NOVA 1
Sliced buttons mushrooms
A NOVA 3
Pieces & Stems Mushrooms
Giorgio
A NOVA 3
Smoothie, pina colada
E NOVA 4
Licuado, fruit and grain smoothie, strawberry
E NOVA 4
Buttons mushrooms
A NOVA 3
Organic mushrooms pieces and stems
Giorgio
A NOVA 3