Barcode: 0085239040942
Pomegranate fruit strips
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no artificial flavors
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apple puree concentrate, apple juice concentrate, pectin, natural flavors, pomegranate juice concentrate, lemon juice concentrate, fruit and vegetable juice (carrot, blueberry) for color.
Additives
e440
Related Products in Snacks
Smokehouse Almonds
International Commodity Distributors Inc.
D NOVA 4
Davis Lewis Orchards, Almonds
International Commodity Distributors Inc.
C NOVA 1
Las Huertas, Mango With Chili
International Commodity Distributors Inc.
E NOVA 3
Orchard Snacks, Butter Toffee Peanuts
International Commodity Distributors Inc.
E NOVA 3
Orchard Snacks, Smoked House Almonds
International Commodity Distributors Inc.
D NOVA 4
Raw Almonds
International Commodity Distributors Inc.
C NOVA 1
Orchard Snacks, Gummy Bears
International Commodity Distributors Inc.
D NOVA 4
Orchard Snacks, Tropical Trail Mix
International Commodity Distributors Inc.
E NOVA 3
Las Huertas, Pepitas With Salt
International Commodity Distributors Inc.
D NOVA 3
Orchard Snacks, Yogurt Nut Mix
International Commodity Distributors Inc.
D NOVA 4
Davis Lewis Orchards, Nonpareil Almonds
International Commodity Distributors Inc.
C NOVA 3
Japonese Cacahuate
International Commodity Distributors Inc.
D NOVA 3