Barcode: 06211615
Pomegranate Ginger Ale
by Canada Dry
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
limited edition
natural flavors
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.8 g |
| of which sugars | 9.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, Sugars (sugar/glucose-fructose), Citric acid, Sodium benzoate, Natural flavour, Allura red, Brilliant blue FCF
Additives
e129
e133
e211
e330
Related Products in Beverages
Hello Kitty, Pink Hot Chocolate Drink
Mcsteven's Inc.
NOVA 4
Fiz Cola
Ferrero
E NOVA 4
Mandarin orange seltzer sparkling water, mandarin orange
B
Mcsteven's, Holiday Sweets, Salted Caramel Cocoa
Mcsteven's Inc.
NOVA 4
Chocolate cocoa!
Mcsteven's Inc.
NOVA 4
Redneck Cafe, Hot Chocolate Mix, Bacon
Mcsteven's Inc.
NOVA 4
Squeezr sorrel ginger
Best Health Beverages
E NOVA 4
Delicious strawberry moscato
NOVA 4
Chippey's
Mcsteven's Inc.
NOVA 4
Mcsteven's, Holidat Blend Chai Tea, Creamy
Mcsteven's Inc.
NOVA 4
Gingerbread chocolate truffle cocoa mix, chocolate truffle
NOVA 4
Ground chocolate cocoa
NOVA 4