Barcode: 0681131286015
Pomegranate glucose shot
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 117.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 26.7 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, dextrose monohydrate (d-glucose), maltodextrin, natural pomegranate flavor, citric acid, sodium benzoate (preservative).
Additives
e211
e330