Barcode: 0020735093948
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.3 g |
| of which sugars | 10.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, high fructose corn syrup, sugar, concentrated fruit juices (lemon, pomegranate), natural flavor, citric acid, ester gum, red 40, gum acacia, potassium sorbate, sodium benzoate, rosemary extract, blue 1.
Additives
e129
e133
e202
e211
e330
e392
e414
e445
Related Products in Beverages
Sparkling Mandarin
M&S
D NOVA 4
Fresh Choices, Cola
Hot Stop Foods
E NOVA 4
Fresh Choices, Blue Cream Soda
Hot Stop Foods
E NOVA 4
Fresh Choices, Soda
Hot Stop Foods
E NOVA 4
Fresh Choices, Strawberry Soda, Strawberry
Hot Stop Foods
E NOVA 4
Fresh Choices, Grape Soda, Grape
Hot Stop Foods
E NOVA 4
Fresh Choices, Lemon-Lime Soda, Lemon-Lime
Hot Stop Foods
E NOVA 4
Fresh Choices, Lemon-Lime Soda, Lemon-Lime
Hot Stop Foods
E NOVA 4
Fresh Choices, Orange Soda, Orange
Hot Stop Foods
E NOVA 4
Soda
E NOVA 4
Fresh Choices, Diet Cola
Hot Stop Foods
C NOVA 4
Fresh Choices, Dr. C Soda
Hot Stop Foods
E NOVA 4