Barcode: 5060828500125
Pomegranate Lime + Mint
by Happy Inside
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
source of fibre
high fibres
no added sugar
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 31.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruit juices from concentrate 63% (white grape, pomegranate (14%) lime (6%), aronia), water, Happy Inside prebiotic blend (plant fibre from Acacia, organic baobab, vitamin C), mint extract
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Sonic, Diet Green Iced Tea, Wacky Pack
Sonic
C
Bojangles, Cheerwine, 16 Oz
Bojangles
C
Papa John's, Aquafina, 20 Oz
Papa John's
B
La grande Reserve 16 dosettes
Malongo
B NOVA 1
COGNAC MODIFIÉ SALÉ aromatisé au POIVRE
Carrefour
NOVA 4
33 Export,
NOVA 4
Café en grains Arabica Des petits producteurs.
Malongo
NOVA 1
Jersey Mike's Subs, Mountain Dew Kickstart Black Cherry, 12 Oz, Kids
Jersey Mike's Subs
B
Taco Bell, IZZE Sparkling Clementine, 20 Fl Oz
Taco Bell
B
Café bio grains La Tierra Malongo
Malongo
Deca Aqua
Malongo
B NOVA 1
TGI Friday's, Diddy On The Beach
TGI Friday's
E