Barcode: 4860009120347
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 11.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
POMEGRANATE NECTAR FROM CONCENTRATED JUICE. Pasteurized, without preservatives. Fruit juice minimum content 30%. INGREDIENTS: Pomegranate juice concentrate, filtered water, sugar syrup, regulator of acidity-citric acid, natural flavoring of pomegranate.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
knackig & süß
Spreewaldhof
C Eco-Score A
PREPARATO UHT PRONTO DA MONTARE PER USI DOLCIARI 500ML
Halta
D NOVA 4
White Corn Arepas, White Corn
Ricarepa
A NOVA 3
ALDI TRADER JOE’S Snackmandeln Geröstet & gesalzen 1.99€ 1.49€ 150-g-Beutel 1kg 9.93€
Trader Joe's, Traders Joe, ALDI TRADER JOE’S
B NOVA 3 Eco-Score E
Oliven, grün, entsteint
Las Cuarenta
D NOVA 3 Eco-Score A
Tofu Rosso Bio
dm Bio
D NOVA 3
Herdade Do Esporão Extra Virgem
HERDADE DO ESPORÃO
B Eco-Score C
Spinaci con mozzarella
MaxiDì, gias, si fa bontà
B NOVA 3
Pois chiches
Freshona
A NOVA 3 Eco-Score B
Maíz superdulce
Findus
A NOVA 1 Eco-Score A
PUFT 6 x Salted Flavour Wheat & Potato Rings
HULA HOOPS
D NOVA 4 Eco-Score B
Cucina Cooking Cream 500ml
Halta
C NOVA 4