Barcode: 8690804326035
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 306.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.3 g |
| of which sugars | 34.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sirop de glucose, eau, acidifiant: acide citrique, sirop de grandine (5%), conservateur:sorbate de potassium, arôme de grenade, colorant:caramel
Additives
e150
e202
e330
Related Products
Jumbo plain burger buns
C NOVA 4
Tailgaters Hawaiian Sweet Buns
C NOVA 4
Tail Gaters Mini Sub Rolls
Ball Park, Bimbo Bakeries Usa Inc.
C NOVA 4
Tailgaters crustini buns
D NOVA 4
Jumbo seeded burger buns
C NOVA 4
Giant white bread
C NOVA 4
Deli rolls
Ball park
NOVA 4
Brat buns
C NOVA 4
Small white bread
C NOVA 4
Hawaiian buns
C NOVA 4