Barcode: 0074265003984
Pomegrenate Molasses
by Sultan
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 260.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pomegrenate juice, sugar, citric acid, caramel.
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Sweeteners
Sirop d’agave
Carrefour
NOVA 1
Stylesse Édulcorant
Carrefour
NOVA 4
Buchettes 5g Sucre Poudre
Carrefour, Saxo
NOVA 2
Sucre poudre
Carrefour, Carrefour Classic
E NOVA 2
Sirop de Mûre
Saxo
E NOVA 4
Édulcorant de table à base de SUCRALOSE
Carrefour
NOVA 4
Sucre Glace
Carrefour, Carrefour Classic'
E NOVA 2
Sirop de Framboise Grenade
Carrefour Sélection
D NOVA 4
Édulcorant de table aux extraits de STÉVIA*
Carrefour
NOVA 4
Édulcorant en poudre
Produits Blancs
NOVA 4
Sucre petits morceaux
Carrefour
NOVA 2
Sucre fleurs de coco
Carrefour BIO, Carrefour
E NOVA 2