Barcode: 7790639003451
Pomelo Classic
by Cunnington
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
sistema de etiquetado frontal de alimentos y bebidas
exceso azucares
exceso calorias
sin tacc
Categories
Available in
argentina
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.5 g |
| of which sugars | 10.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Agua carbonatada, JMAF, azúcar, aromatizante, acidulante (INS 330), conservante (benzoato de sodio), antioxidante (INS 316), colorante (INS 150d), extracto de quassia amara
Additives
e150d
e211
e316
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Strawberry & kiwi
Gerber
NOVA 4
Fruit Juice & Purified Water Grape Flavored Juice Blend Beverage, Grape
Mott's
D NOVA 4
Fruit Juicy Red
Hawaiian Punch
D NOVA 4
Clamato - El original
Grupo Peñafiel
C NOVA 4
Almond milk
M&S
B NOVA 4
Drinking Chocolate
Sainsbury's
NOVA 3
Yogurt Melts Strawberry
Gerber,Yogurt Melts
NOVA 4
100% Juice Apple
Mott's
E NOVA 1
Puffs peach
Organic for baby
NOVA 4
Nutra Coco 100% Pure Coconut Water
Nutra Coco
C NOVA 1
Strawberry Kiwi
Mott's
E NOVA 4
For tots apple juice
Mott's
E NOVA 4