Barcode: 7790639001907
Pomelo sin azúcar
by Cunnington
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no added sugar
sin tacc
Categories
Available in
argentina
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
AGUA CARBONATADA, JUGO DE POMELO 10%, Aromatizante, Acidulante (INS 330), Conservante (BENZOATO DE SODIO), Edulcorante (CICLAMATO 0.033%, ASPARTAMO 0,011%, ACESULFAME K 0.011%, SACARINA 0.006%), INS 316, INS 150d, Extracto de quassia amara
Allergens
Fenilalanina
Additives
e150d
e211
e316
e330
e950
e951
e952
e954
Related Products in Beverages
Cacao amaro in polvere
Bellarom
Biere perlenbacher
Perlenbacher
NOVA 3
Cola
Freeway
E NOVA 4
Cola
Freeway
E NOVA 4
Kivennäisvesi
Siti
A NOVA 4
Original Tonic Water
Freeway, Lidl
E NOVA 4
Eau minérale naturelle
Saguaro
A NOVA 1
Línea drink Sabor Fresa
Milbona
C NOVA 4
Keemun thé noir
Vitasia
B
Mansku Limonadi
Freeway
E NOVA 4
Eau de Montagne
saguaro
A NOVA 1
Freeway Cola Light
freeway
C NOVA 4