Barcode: 20241865
Pomelos
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.8 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 6.6 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Pomelo
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Good & gather classic guacamole
C NOVA 3
Mini Pita Bread
C NOVA 3
Whole wheat mini pita bread, whole wheat
B NOVA 4
Orange peach mango 100% juice blend from concentrate, orange peach mango
E NOVA 4
Flakey european croissant loaf made with real butter
E NOVA 4
Whole wheat pita bread, whole wheat
B NOVA 4
Good & gather homestyle guacamole
C NOVA 4
Pulp free 100% orange juice
E NOVA 4
Premium hawaiian sweet rolls
D NOVA 4
100% orange juice, orange
C NOVA 1
Original Pita Breas
Archer Farms
C NOVA 3
Orange strawberry banana 100% juice blend from concentrate
E NOVA 4