Barcode: 3760194920948
PoMeuhnade
by Solibulles
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
organic
eu organic
fr bio 09
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.9 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
eau gazeuse, sucre de canne bio, acidifiant : acide citrique, substance aromatisante naturelle : Calvados bio.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Cran-lemonade sparkling cranberry lemonade with another juice from concentrate, cran-lemonade
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4
Cranberry juice cocktail mixer bottle
OceanSpray
E NOVA 4
Cranberry infused sparkling water, cranberry pineapple passionfruit
B NOVA 4
Ocean spray, cran lemonade, cranberry lemonade with another juice
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4
Juice
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4
Diet tea, cranberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
C NOVA 4
Ocean spray, cran-lemonade, diet juice drink, cranberry, lemonade
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
C NOVA 4
Ocean spray, cran lemonade, cranberry lemonade with another juice
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4
Cranberry infused sparkling water, cranberry raspberry blackberry
B NOVA 4
Juice
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
C NOVA 4
Cranberry Raspberry 100% Juice Blend
Ocean spray
E NOVA 4
Wave sparkling water - mango & passion fruit flavour
Ocean Spray
B NOVA 1