Barcode: 8053323643937
Pomi d'oro
by LaSelva
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
it bio 006
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 22.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Tomaten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Medium sliced super soft white
M&S
C NOVA 4
mixed fruit
Food Lion
B NOVA 4
Classic orzo enriched macaroni product
Food Lion
A NOVA 1
Potato Chips Sour Cream & Onion Flavored
FOOD LION
D NOVA 4
Black Beans
Food Lion
A NOVA 1
BAKED BEANS
Sainsburys,By sainsbury's
A NOVA 4
Tender Broad Beans in Water
Sainsbury's
A NOVA 1
Sliced Pickled Beets
Food Lion
NOVA 3
Creamy Peanut Butter, Creamy Peanut
Food lion
C NOVA 4
Vegetable oil
Sainsbury's
B NOVA 2
Black Beans
Food Lion
B NOVA 3
Garbanzo beans, reduced sodium
Food Lion
A NOVA 4