Barcode: 5904194901271
Pomidor hummus
by Perla
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
poland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 234.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 8.5 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Gotowana ciecierzyca 47 % (ciecierzyca, woda), woda, olej rzepakowy, suszony pomidor 9 % (pomidor, sól), pasta sezamowa Tahini 8,6 %, ocet spirytusowy, sól, przyprawy, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.
Allergens
sesame seeds
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tropical Granola
Crownfield
C NOVA 4
Raisin & Almond Granola
Crownfield
C NOVA 4
Super berry granola
Crownfield
C NOVA 4
4 cheese topped roll
Rowan Hill Bakery
D NOVA 4
Super Seed Mix
Lidl
A
Multigrain Farmhouse
Lidl
C NOVA 4
Plain Bagels
Rowan Hill Bakery
C NOVA 4
Rowan Hill 6 Brown Sandwich thins
Rowan Hill Bakery, Lidl
C NOVA 4
Premium Granola Super Nussig
Crownfield, Lidl
C NOVA 4
5 Cinnamon & Raisin Bagels
Rowan Hill Bakery (Lidl)
B NOVA 3
Garlic Baguettes
chef select
D NOVA 3
Milled chia seeds
Lidl
A NOVA 1