Barcode: 3560070457151
Pomme
by Carrefour
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
fsc
fsc mix
green dot
made in france
rich in vitamin c
Categories
beverages and beverages preparations
plant based foods and beverages
beverages
plant based foods
fruits and vegetables based foods
fruits based foods
plant based beverages
fruit based beverages
fruits
juices and nectars
apples
fruit juices
non alcoholic beverages
unsweetened beverages
apple juices
fruit juices from concentrate
apple juices from concentrate
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 9.8 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Jus de pomme à base de concentré, vitamine C.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Pink Guava Juice Drink With Pulp, Pink Guava
De mi pais
E NOVA 4
Coconut Water, 100% Pure
Kosa
B NOVA 1
Organic Green Smoothie
Bright earth
O.N.E Coconut Water (4-11.2 Fl Oz)44.8 Fluid Ounce 4 Pack Canister
O.N. E.
D NOVA 1
Coconut Milk
KOSA Foods Ltd
E NOVA 4
Cold brew coffee concentrate
B NOVA 1
Dr.Zevia
Zevia
C NOVA 4
Immune Boost Organic Superfood
Bright earth
NOVA 4
Grape Soda
Zevia
C NOVA 4
Zero Calorie Soda - Cherry Cola Naturally Flavored
Zevia
C NOVA 4
O.N.E Coconut Water With Mango 16.9 Fluid Ounce Paper Carton
O.N. E.
E NOVA 4
Mango Juice Drink With Pulp, Mango
De mi pais
E NOVA 4