Barcode: 3245412730924
Pomme Abricot
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
distributor labels
no preservatives
green dot
made in france
no additives
no colorings
nutriscore
nutriscore grade a
pomme origine france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 75.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 17.0 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purées de pommes 68,9%, purée d'abricots 24%, sucre, jus concentré d'acérola.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hvit Pepper Malt
Olaf ellingsen
NOVA 1
Grøtris
ming,Rieber & Søn,toro,rieber
Champ Fruktsmak
Grans
E NOVA 4
Tropo
Grans
C NOVA 4
Siesta
Grans
E NOVA 4
Grillkrydder 160g boks Hindu
Olaf ellingsen
NOVA 4
Spaghetti á la Capri
Orkla foods norge
C NOVA 4
Potetmos
Hoff sa
NOVA 4
Grøtris
Geisha,Rieber & Søn
Kapers
Toro Krydderiet
E NOVA 3
Orange Siesta X
Grans
C NOVA 4
Singo
Grans
E NOVA 4