Barcode: 3596710463008
Pomme ananas
by Auchan
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
in braille
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade a
triman
Categories
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purée de pommes 69.9 % (origine UE), ananas (purée et morceaux) 30 % (origine Thaïlande, Philippines, Kenya et/ou Costa Rica), arôme naturel , antioxydant : acide ascorbique, acidifiant : acide citrique.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Haferflocken
Bell‘s
NOVA 1
Musli
Budget
NOVA 4
Granola, Tripple Choco
Bella
D NOVA 4
Cashew Nuts
Sereno
B NOVA 1
Sweet & Salty Mix
Sereno
E NOVA 3
Salted Cashews Roasted
Sereno
C NOVA 3
Chipsy karbowane chili limonka
Snaxters
D NOVA 4
Frugt og nøddemysli
Salling
D NOVA 4
Mysli med kakao
Bell’s
D
Pistachios, salted roasted
Sereno
E NOVA 3
Granola honningristet
Bell's, Netto
NOVA 3
Granola
Salling
C NOVA 3