Barcode: 1021268206835
Pomme Brugnon
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade a
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 9.6 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pomme origine France 69,8%, brugnon 30,0%, arôme naturel, jus de citron concentré (si nécessaire pour réguler l'acidité), antioxydant : acide ascorbique.
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio Fruchtaufstrich mit getrockneten Pflaumen
Zwergenwiese, Frucht Garten
C NOVA 1
Schwarze johannisbeere
Zwergenwiese
D NOVA 4
Sauerkirsche
Zwergenwiese
C NOVA 4
Erdbeere-Rhabarber Fruchtaufstrich
Zwergenwiese
C NOVA 4
SmörreBröd Curry-Linse
Zwergenwiese
C NOVA 3
Frucht Gelee Quitte
Zwergenwiese
D NOVA 4
Zwiebelschmelz
Zwergenwiese
E NOVA 3
SmörreBröd Bruschetta
Zwergenwiese
B NOVA 3
Zwergenwiese Naturkost Fruchtgelee Himbeere (195G Glas)
Zwergenwiese
D NOVA 4
Frucht Garten Waldbeere 70%
Zwergenwiese
C NOVA 4
Fruchtig Garten Himbeere-Pfirsich-Maracuja
Zwergenwiese
C NOVA 4
Quitte 70% frucht
Zwergenwiese
C NOVA 1