Barcode: 3174061037224
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 198.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 46.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pomme 60%, sucre, pectines, acide citrique, cannelle 0,09%, acide ascorbique
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bistecca di seitan bio alla mediterranea
Koro
B NOVA 4
Schoko Bits
KoRo
D NOVA 3
Bio aubergine spread
KoRo
D NOVA 4
Kimchi
Koro
A NOVA 3
Geröstete Cashewkerne Olive-Rosmarin
Koro
C NOVA 4
Pekannusskerne
A NOVA 1
Choco Sehlls
Koro
C NOVA 3
Bio basis müsli mit saaten (17,5% saaten - 2kg)
Koro
A NOVA 1
Crème de souchet aux noix de cajou et noisettes
Koro
C
Saucisse seitan
Koro
B NOVA 4
Puffreisriegel Zartbitter
KoRo
E NOVA 4
Chashewmus Banana Bread
KoRo
C NOVA 3