Barcode: 8717953219985
Pomme citron
by Nice
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
eu organic
nl bio 01
no lactose
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 79.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | — |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
68% jus de pommes pressé à froid*, 7% jus de citron*, sucre de canne*, eau et menthe fraîche. *d'origine biologique
Related Products in Desserts
Ice cream
D NOVA 4
Caramel Flavored Syrup
Smucker's Drizzle
E NOVA 4
Chocolate turnovers, chocolate
E NOVA 4
Sugar free caramel flavored topping
SMUCKERS
C NOVA 4
Vanilla Bean Ice Cream
S Premium
D NOVA 4
Ice cream
D NOVA 4
Ice cream
D NOVA 4
Smucker 15.5 ounce hot fudge microwave squeeze
E NOVA 4
Ice cream
D NOVA 4
Magic shell caramel flavored topping
Smucker's
E NOVA 4
Ice cream
D NOVA 4
Ice cream
D NOVA 4