Barcode: 20239787
Pomme de terre bio
by biotrend
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
potatoes
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Penne Enriched Egg Pasta
Dolce Italia Foods Inc
A NOVA 1
Fusilli
Dolce Italia Foods Inc.
A NOVA 1
Organic Oatmeal
Zego
A NOVA 1
Double protein raw oats
A NOVA 1
Eduardo's whole wheat penne paste
A NOVA 1
Edwardo's Fusilli Tricolor Enriched Egg Pasta
Dolce Italia Foods Inc.
A NOVA 1
Eduardo's Whole Wheat Linguine
Dolce Italia Foods
A NOVA 1
Capellini Angel Hair
Dolce Italia Foods
A NOVA 1
Orzo Melon Seeds Enriched Egg Pasta
Dolce Italia Foods Inc.
A NOVA 1
Cinnamon Twist Muesli
NOVA 1
Eduardo's Fettuccine Enriched Egg Pasta
Dolce Italia Foods Inc.
A NOVA 1
Almond Butter + Puffed Quinoa Dark Chocolate Bar
Hu, Hu Products
E NOVA 3