Barcode: 3254560395084
Pomme de Terre (Chair et Peau)
by Auchan
Labels
potatoes from france
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 77.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
POMMES de TERRE SOMMAT 1 CHAIR FERME i 2 NOUVELLE RECOLTE CHERIE POIDS NET 2.5kq CALIBRE 35/55mm CATEGORIE 1 ORIGINE FRANCE CNT PT 2 7 9 S VILLE RON FERME DE VAULERANV ROUGE
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic whole peeled plum tomatoes
A NOVA 1
Organic cut green beans
A NOVA 3
Organic pinto beans
A NOVA 3
Organic crushed tomatoes
A NOVA 1
Organic diced tomatoes
A NOVA 1
Dark red kidney beans
A NOVA 3
Organic sweet peas
A NOVA 3
Green way, organic 100% juice, white grape
Green Way, Kohl Corporation
E NOVA 4
Organic Black Beans
A NOVA 3
Organic whole kernel corn
B NOVA 3
Organic diced tomatoes
A NOVA 1
Organic chick peas
Green Way
NOVA 3