Barcode: 3270190171706
Pomme Framboise
by Carrefour
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no flavors
nutriscore
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purée de pommes 80,6 %, purée de framboises 15 %, sucre, concentré de carotte et de cassis, arôme naturel de framboise, antioxydant : acide ascorbique, acidifiant: acide citrique.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kashi Waffle Bites Cereal
Kashi
NOVA 4
mixed berry crunch
Kashi GO
A NOVA 4
Organic Cinnamon Harvest
Kashi
C NOVA 4
Organic Berry Fruitful
Kashi
A NOVA 4
Kashi GOACTIVE
Kashi
A
Kashi GO Original
Kashi
A NOVA 4
strawberry banana smoothie loops
Kashi
C NOVA 4
Organic Berry Fruit Cereal
Kadhi
A NOVA 4
Organic Cinanon Harvest Whole Wheat Biscuits with Sweet Cinnamon
Kashi
A NOVA 4
Organic berry fruitful
Kashi
A NOVA 4
Organic Cinnamon Harvest
Kashi
A NOVA 4
Organic Island Vanilla
Kashi
A NOVA 4